Langtidsferie i Benalmádena på Costa del Sol

Benalmádena
Benalmádena
Benalmadena Palace
Benalmadena Palace
Soverom
Soverom

Å sitte i fred og ro på balkongen under varme himmelstrøk med en kopp kaffe, mens solen langsomt står opp - er en lise for sjelen

Balkong med bassengutsikt
Balkong med bassengutsikt
Benalmádena pueblo
Benalmádena pueblo
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Benalmadena Palace
    Benalmadena Palace
  • Soverom
    Soverom
  • Å sitte i fred og ro på balkongen under varme himmelstrøk med en kopp kaffe, mens solen langsomt står opp - er en lise for sjelen

  • Balkong med bassengutsikt
    Balkong med bassengutsikt
  • Benalmádena pueblo
    Benalmádena pueblo
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Benalmádena boulevard
    Benalmádena boulevard
  • Benalmádena pueblo
    Benalmádena pueblo
  • Benalmádena pueblo
    Benalmádena pueblo
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Koselige smågater i Benalmádena
    Koselige smågater i Benalmádena
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • The Buddhist Stupa i Benalmádena
    The Buddhist Stupa i Benalmádena
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Benalmádena marina
    Benalmádena marina
  • Benalmádena
    Benalmádena
  • Gondol fra Benalmádena il Monta Calamorro
    Gondol fra Benalmádena il Monta Calamorro
  • Buddist Stupa i Benalmádena
    Buddist Stupa i Benalmádena
  • Castillo De Colomares Benalmádena
    Castillo De Colomares Benalmádena
  • Puerto Banus marina
    Puerto Banus marina
  • Puerto Banus marina
    Puerto Banus marina
  • Puerto Banus marina
    Puerto Banus marina
  • Puerto Banus marina
    Puerto Banus marina
  • Små gater i Estepona
    Små gater i Estepona
  • Estepona
    Estepona
  • Estepona
    Estepona
  • Katedralen, Rådhuset og Alcazaba i Malaga
    Katedralen, Rådhuset og Alcazaba i Malaga
  • Romersk teater i Malaga
    Romersk teater i Malaga
  • Katedralen i Malaga
    Katedralen i Malaga
  • Katedralen i Malaga
    Katedralen i Malaga
  • Malaga
    Malaga
  • Gibralfaro festning i Malaga
    Gibralfaro festning i Malaga
  • Gibralfaro festning i Malaga
    Gibralfaro festning i Malaga
  • Malaga marina
    Malaga marina
  • Gibralfaro slott på toppen av åsen i Malaga
    Gibralfaro slott på toppen av åsen i Malaga
  • Malaga
    Malaga
  • Malaga
    Malaga
  • Malaga
    Malaga
  • Malaga
    Malaga

Å sitte i fred og ro på balkongen under varme himmelstrøk med en kopp kaffe, mens solen langsomt står opp - er en lise for sjelen. Vi bor i Benalmádena på Spanias populære solkyst, kjent for mer enn 300 årlige solskinnsdager, og med det asurblå Middelhavet rett utenfor døren. Her bor vi på et godt 4-stjerners hotell i 2-roms leiligheter med balkong og halvpensjon. Gled deg til spennende utflukter i Sør-Spanias naturskjønne perle, Andalusia - og et deilig avbrekk fra de kalde og mørke månedene i Norge.

Høydepunkter:
- Hotel Benalmádena Palace 4*
- 2-roms leilighet med balkong
- Prisen inkluderer halvpensjon, frokost og middag hver dag
- Gangavstand til stranden og strandpromenaden
- Lystbåthavnen i Puerto Banús
- Blomsterbyen Estepona
- Besøk til olivenlund og appelsinfarm
- Picassos fødeby Málaga
- Erfaren norsk reiseleder til stede under hele oppholdet

Velkommen til Spanias solkyst og den hyggelige feriebyen Benalmádena, som ligger mellom Torremolinos og Fuengirola. Her i det tropiske Andalusia finner du en storslått kystlinje, frodige fjellkjeder og historiske byer med sjarmerende gater og smug - og fantastiske kulturopplevelser. Benalmádena er delt inn i tre områder, som kombinerer en tradisjonell spansk landsby med en moderne kystresort. Litt opp i høyden ligger sentrum som en typisk hvitkalket andalusisk landsby og det livlige boligområdet Arroyo de la Miel, som har et lite utvalg av butikker for de shoppingglade. Nede ved kysten hvor vi bor, finner du strendene, den livlige marinaen, kafeer, barer og flere restauranter med både andalusisk og internasjonalt kjøkken. Gjestene våre elsker den lange strandpromenaden langs Middelhavet hvor de kan kjenne den friske havbrisen på de varme dagene, men også om kvelden når den koselige marinaen lokker med vakker belysning, restauranter, barer og butikker. Om høsten og i vintermånedene er tempoet "tranquilo" - rolig og avslappet, og du kan føle den genuine lokale atmosfæren.

Alt ligger til rette for et hyggelig opphold på denne populære langtidsreisen til Spania. Benalmádena vil få frem smilet hos alle!

Aktiviteter:
Under oppholdet tar reiselederen oss med på en rekke interessante utflukter rundt i regionen. Vi besøker både den verdenskjente Puerto Banús – de rikes lekegrind med luksus og glamour og en marina med store lystbåter tilhørende noen av verdens rikeste - og den mindre kjente blomsterbyen Estepona, hvor vi finner en autentisk spansk atmosfære i de brosteinsbelagte gatene. Pittoreske torg og hvitkalkede hus med fargerike blomsterpotter er overalt. Det er rene eventyret å gå rundt i begge byene.
Vi skal også smake på Andalusia! Det perfekte klimaet gir de rette forutsetningene for produksjon av utsøkt olivenolje og dyrking av eksotiske appelsiner som er kjent over hele verden. Vi smaker på delikatessene og får høre de spennende historiene bak suksessen. Naturligvis skal vi også besøke storbyen Málaga, Picassos fødeby. Det er en fornøyelse å gå på oppdagelsesferd i denne fargerike byen med alle kulturtilbudene, men også å vandre i gamlebyen i de trange smugene som er ukjent for de fleste.

Reiseleder:
Vista Travels norske reiseleder vil være til stede under hele oppholdet. Utenom de inkluderte utfluktene vil reiselederen legge opp fellesutflukter og aktiviteter som du selv velger om du vil delta på. Reiselederen vil være behjelpelig med alle små og store spørsmål, og fungerer som kjentmann i området. Reiselederen vil ha faste trefftider på hotellet hver dag.

Klima:
Costa del Sol har mer enn tre hundre soldager i året. Fjellkjeden Sierra Blanca beskytter mot vindene nordfra, og skaper et behagelig klima. I oktober, langt inn i november, samt i mars er det normalt temperaturer godt over 20 grader på dagtid. I siste halvdel av november samt i desember, januar og februar kan temperaturene også nærme seg 20 grader midt på dagen, men med kjøligere kvelder.

Prisnivå:
Prisene på grunnleggende produkter i Costa del Sol er lavere enn i Norge. Det samme gjelder for restaurantbesøk, offentlig transport m.m.

Shopping:
Det finnes enkelte markeder og flere shoppingsentre på Costa del Sol. I nærheten i Arroyo de la Miel ligger Plaza Mayor, og i marinaen drøye 2 kilometer fra hotellet, finner du Puerto Marina Shopping. Et større shoppingsenteret heter Miramar og ligger i Fuengirola, ca. 20 minutter fra Benalmádena. Det største og mest populære kjøpesenteret finner man i utkanten av Marbella og heter La Cañada. I Torremolinos finner du en El Corte Ingles Outlet, mens den største og mest fasjonable El Corte Ingles finner du i Puerto Banús - spesielt kjent for å føre mange merkevarer. Malaga kan også by på et stort utvalg shoppingmuligheter. 

Avganger

Vis utsolgte reiser

Avreisedato
Varighet
Destinasjon
Innkvartering
Avreise
Plasser
Pris fra
Loading...
Loading...

Hotel Benalmádena Palace

Video av hotellet